Adsense

19 Ocak 2017 Perşembe

İğne Oyası Örümcek Ağı Örneği Yapılışı


Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda oldukça ilgi gören bir örnek olan örümcek ağının anlatımını sizlerle paylaşıyorum. 
Zor gibi görünse de gayet basit bir yapılışı var. Sadece biraz dikkat ve bolca pratik gerektiren bir örnek. Yaptıkça yapasınız gelecek ve yaptıkça da daha düzgün olacaktır.

Yapım aşamaları da şu şekildedir. 


1. İpi parmağımıza bir kere dolayıp düğümlüyoruz ve zürafa yapıyoruz.


2. Parmakta 8 zürafa yaptıktan sonra ipi çıkartıp büzüyoruz. 


3. İpi büzdükten sonra son yaptığımız zürafanın tepesine düğüm yapıyoruz.
4. Her zürafaya düğüm atarak devam ediyoruz. Son zürafaya düğüm attıktan sonra örnek bu şekilde görünüyor.


5. Daha sonra ilk yapığımız zürafanın içine girip tekrar düğüm atıyoruz.


6. Düğüm attıktan sonra örnek bu şekilde görünecektir. 


7. Daha sonra geri dönüp son yaptığımız zürafanın içine bu şekilde bir zürafa daha yapıp üst sıraya çıkıyoruz. Bu sırada dikkat etmemiz gereken bir nokta var zürafaları alttaki zürafaların orta kısımına değil fotoğrafta da görüldüğü gibi sağ tarafa yakın yapıyoruz.


8. Aynı şekilde tüm zürafaların içine düğüm atarak devam ediyoruz. Yine düğümleri sağ taraflara yakın yapıyoruz. 


9. İlk sıra bittikten sonra görüntüsü bu şekilde olacak. 


10. Üst sırayıda yine aynı şekilde her zürafanın içine bir düğüm atarak devam ediyoruz. Düğümleri fotoğraftaki gibi sağ taraflara yapıyoruz. 


11. Bir üst sıraya çıkacağız yine ama bu sefer alt sıralardaki gibi yapmıyoruz. Fotoğraftaki gibi alttaki iki katı da içine alacak şekilde iğnemizi geçiriyoruz ve düğümlüyoruz. 


12. İki katı birden düğümlediğimiz de görüntü bu şekilde oluyor. 


13.Aynı şekilde iki kata bir düğüm yaparak devam ediyoruz. 14. Bir üst sıraya çıkıyoruz ve yine iki katı bir düğümleyerek bu sıraya da devam ediyoruz. 


15. Bu sırayı da aynı şekilde devam ettirip bitiriyoruz. Yine buraları da yaparken dikkat etmemiz gereken nokta fotoğrafta da anlaşıldığı gibi düğümleri sağ tarafa yakın atmak ve düğümleri attığımızda oluşan zürafanın bir alttaki sırayı içine alacak büyüklükte olması. 


16. Bu aşamadan sonra aynı işlemleri tekrarlayarak istediğiniz kadar kat yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken noktaları unutmayın. Düğümleri sağ tarafa atın ve bir önceki katı içine alacak büyüklükte zürafa yapın.


17.Yedi sıra döndükten sonra örneğimiz bu şekilde oluyor. Bu boyut yazmaya yapacaklar için ideal boyuttur. Ama daha öncede dediğim gibi istediğiniz kadar büyütebilir veya daha küçük de yapabilirsiniz. 

Kolay Gelsin.. Sevgiler..

Hiç yorum yok: